Časté dotazy


1. CO JE BODYRUB A K ČEMU SE POUŽÍVÁ?

BodyRub jsou profesionální masážní přípravky přizpůsobené potřebám špičkového sportu. Dvojitý efekt Hot & Cold v jednom produktu, vysoké procento účinných látek a neuvěřitelné rychlá a pohodlná aplikace kdykoliv v terénu bez potřísnění rukou, to je přesně to, proč sportovci sáhnou po BodyRub. 

BodyRub se používá před fyzickou námahou (prokrvení a příprava na zátěž), rovněž po fyzické námaze (prokrvení a rychlejší regenerace) nebo v rámci rehabilitace po sportovních úrazech. Přináší pocit úlevy od bolesti svalů a kloubů - zad, ramen, kolen, krční páteře, nohou, loktů, rukou, kotníků, achilovek, šlach, apod.


2. JAK SE BODYRUB VYUŽÍVÁ VE SPORTU?

Jednak při tréninku a v přípravě před výkonem, kdy urychlí prokrvení svalů, a tím pomáhá předcházet zranění - křeče, natažení svalů. Vynikající je ale také pro rychlou regeneraci po zátěži, kdy dokáže relativně velmi rychle odplavit kyselinu mléčnou a dostat tě brzy zase na nohy. 


3. ORAVDU UMÍ JEDEN VÝROBEK BODYRUB HŘÁT I CHLADIT?

Odpověď je prostá: ANO. Nemusíš vybírat mezi hřejivkou nebo chladivkou. A to je super, protože často sice víme, co je nám příjemné, ale ne vždycky víme, co nám pomůže. BodyRub umí hřát i chladit: na každé části těla můžeš pociťovat jiný efekt - a i ten se v čase může měnit podle toho, jak se mění teplota tkáně. Má na to vliv např. fyzická aktivita, momentální prokrvení tkáně nebo (ne)přítomnost zánětu. Zní to neuvěřitelně, my víme. Prostě to zkus a uvidíš.


4. JAK SE BODYRUB APLIKUJE?

Jednoduše. Ať už sáhneš po sticku nebo po spreji, pokaždé stačí sundat víčko a potřít nebo nastříkat na pokožku. Teď zpozorni: BodyRub se díky svému složení nemusí vmasírovat a roztírat rukama. To znamená, že se jej při aplikaci ani nedotkneš a ruce si zachováš čisté. Plyne z toho několik výhod:

- po aplikaci si nemusíš mýt ruce,

- s čistýma rukama si můžeš v klidu sáhnout do očí, najíst se, odskočit si - nic nebude pálit,

- nic Ti nezabrání, aby sis BodyRub bral/a s sebou kamkoliv do terénu, kde jej opravdu potřebuješ (žádnou mastičku si s sebou do terénu nevezmeš, protože se s ní nebudeš chtít "piplat" nebo protože jednoduše nemáš možnost / chuť umýt si ruce),

- spotřebováváš produkt jen tam, kde potřebuješ, a neplýtváš jím na rukou, kde ho zpravidla nechceš (pokud tě zrovna dlaně nebolí).

BodyRub nanes na pokožku v celém okolí svalů a kloubů, o které potřebuješ pečovat. Např. pokud tě bolí koleno, aplikuj BodyRub na celé koleno a také 15 cm pod a nad kolenem.

BodyRub spray aplikuj ze vzdálenosti asi 20cm. 


5. OPRAVDU BODYRUB NENÍ POTŘEBA VMASÍROVAT RUKAMA?

Opravdu to potřeba není. Díky složení se účinné látky vstřebají i bez masáže. To je výhoda, protože neplýtváš výrobek na dlaně, kde jej většinou nepotřebuješ, a zachováš si je čisté.


6. JAKÉ MÁ BODYRUB SLOŽENÍ?

Kvalitní. Vysoké procento účinných látek. Velmi dobře snášenlivé. Na stránce produktů se  o složení dozvíš více


7. V ČEM JE BODYRUB LEPŠÍ NEŽ JINÉ PRODUKTY?

Znáš výrobek, který lze nanést na svaly a klouby, aniž bys na něj sáhl/a, a uměl hřát i chladit? A zároveň měl extra vysoké procento účinné látky (ano, na procentech záleží)? A taky v sobě obsahoval látku, co veterináři používají na - opravdové - koně? Po kterém nečervená pokožka? Co lze kombinovat s tejpy? Co na tebe nemusí čekat na poličce doma, až se jím konečně budeš moct namazat, ale co si jej v pohodě vezmeš s sebou kamkoliv do akce? My ho známe. Název na 7 písmen. 


8. NEVÍM, KTERÝ BODYRUB SI MÁM VYBRAT. PODLE ČEHO SE MÁM ROZHODNOUT?

V zásadě je to na Tobě - jak stick, tak spray se používají za stejným účelem. Spray navíc obsahuje látky, které prospívají kloubům. 

Stick je pohodlnější na aplikaci, ošetřené místo lze ihned přikrýt oděvem a na hladkou pokožku se nanáší jedna báseň. Na pokožce zůstává neviditelný film. Pocit úlevy od bolesti nastupuje postupně a déle vydrží. 

Spray je ideální na ochlupené nebo větší plochy těla (třeba celé nohy od paty po stehna). Pocit úlevy od bolesti nastupuje velmi rychle. Po aplikaci je potřeba nechat pokožku uschnout, aby se BodyRub neutřel do oděvu - potom by nefungoval. Na suchou pokožku lze pak použít tejpy. Spray se aplikuje bezkontaktně, proto po něm často sáhnou trenéři, sportovní maséři a fyzioterapeuti - s jedním sprejem hygienicky ošetří více lidí. 


9. JAK VONÍ BODYRUB?

BodyRub je docela aromatický. Ale co se budeme povídat, vůně podobná mentolu a eukalyptu je u sportovce ještě docela příjemná, ne? Někdo tu vůni miluje, někomu příjemná není. Většina sportovců ale podobné aroma zná a pravidelně se s ním setkává. Pokud nanášíš BodyRub v uzavřené místnosti a v přítomnosti osob citlivých na vůni (astmatici), je určitě lepší stick, který není rozptylový jako spray. Při použití venku aroma v podstatě nemusíš řešit. 

10. NA JAKÉ ČÁSTI TĚLA LZE BODYRUB APLIKOVAT?


BodyRub se používá primárně na svaly a klouby, co už bolí nebo by mohly bolet. Záda, ramena, kolena, krční páteř, nohy, kotníky, zápěstí, lokty, šlachy (achilovka), karpály, stehna, lýtka, trapézy, bedra, kříž, apod. Nanášej tenkou vrstvu na postiženou oblast nejvýše 3 -4 krát denně.

BodyRub nenanášej na podrážděnou kůži, poraněnou nebo ekzematickou pokožku, do otevřených ran, na sliznice a jejich okolí (oči, nos, ústa, genitálie). Před prvním použitím doporučujeme přípravek vyzkoušet na menší ploše. Po aplikaci nepoužívej těsné bandáže. Pokud si během aplikace potřísníš ruce, dobře si je umyj, ať tě pak nikde nepálí.


11. MÁM CITLIVOU POKOŽKU. JAK BODYRUB REAGUJE NA KŮŽI?

BodyRub dokáže hodně hřát i hodně chladit, ale pokožka po něm nečervená. NEobsahuje skořici, kapsaicin (chilli papričky) a jiné látky, které jsou přítomné v jiných produktech a mohou dráždit pokožku nebo způsobovat alergie.


12. NESPORTUJI. MOHU I PŘESTO POUŽÍVAT BODYRUB?

Ano, můžeš. Moc dobře víme, že svaly a klouby mohou občas zabolet i nesportovce.


13. JE NĚCO, NA CO SI DÁT POZOR? KDY BODYRUB NEPOUŽÍVAT?

Nepoužívej BodyRub při přecitlivělosti nebo alergii na některou z obsažených složek. Použití přípravku s vysokým obsahem methylsalicylátu je potřeba konzultovat s lékařem u dětí mladších 12 let, v těhotenství nebo při kojení, u osob užívající antikoagulanty (léky ředící krev, např. warfarin). Pro jistotu ještě mrkni na bod 4 a 10.


14. JAK SE BODYRUB SKLADUJE?

Při teplotě do 25°C, jednoduché. Nevystavuj ho přímému slunečnímu záření.


15. CHCI BODYRUB PRODÁVAT, JAK NA TO?

To je bomba nápad! Ať máš sportovní kamenný obchod nebo e-shop, ať jsi majitel posilovny, fit centra nebo jiného zařízení související se sportem, BodyRub by v tvé nabídce rozhodně neměl chybět. Ozvi se nám přes formulář nebo zavolej a domluvíme se. 


Pošli nám svůj dotaz

O nás

Mrkni sem.

Sleduj nás

Facebook